Neden BENAL ?

04.06.2020 4351

Okulumuz adını, bağışçılarımız eczacı Behiye Işıl ile kimya mühendisi Dr. Nevhiz Işıl'dan almaktadır. İstanbul ili Tuzla ilçesinde bulunan bağışçılarımız Behiye ve Dr. Nevhiz Işıl tarafından yaptırılan okulumuzda, 16 derslik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar (2 adet) laboratuvarları, kütüphane, resim – müzik odaları, kapalı spor salonu ve 160 kişilik konferans salonu mevcuttur. Okulumuz Tuzla ilçe merkezinde bulunmaktadır. Kadıköy'den 130 veya 130A otobüsleri ile, Pendik'ten ise Tuzla-Yayla minibüsleri ile okulumuza gelinebilmektedir.

Okulumuz, gündüzlü ve karma eğitim vermektedir. Seçmeli ders olarak Bilgisayar Bilimi, Hz. Muhammed'in Hayatı, Temel Dini Bilgiler, Demokrasi ve İnsan Hakları, Diksiyon ve Hitabet, Uluslararası İlişkiler, Proje Hazırlama, Sosyal Etkinlik, Bilgi Kuramı. Biyoloji, Fizik, Kimya, Girişimcilik, Matematik, Yönetim Bilimi, Coğrafya, Dil Anlatım, Tarih, Ekonomi, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Çağdaş Türk Tarihi ve Mantık dersleri okutulmaktadır. Yarışmalar ve kültürel faaliyetlerde ilçede ve ilde birincilikler elde eden, sportif faaliyetlerde ilçe içerisinde büyük başarılara imza atan okulumuz öğrencilerinden, 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında 222'si Takdir Belgesi (% 41), 275'i (% 51) Teşekkür Belgesi, 68'i (% 13) Onur Belgesi almıştır.

Okulumuz öğrencilerimize mesleki rehberlik konusunda bir gelenek hale getirdiği "Bir Veli Bir Meslek" buluşmaları ve düzenlediği kapsamlı "Kariyer Günleri" ile de ilçemizde örnek teşkil etmektedir. Okulumuzda her yıl düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları ile öğrencilerimiz hem fen bilimleri hem de sosyal bilimler alanında bilimsel süreci yaşayarak pek çok proje gerçekleştirmektedirler.

2019 yılında okulumuz YKS sınavında Türkiye 6., 56., 331. ve 384. sü çıkarmıştır. Akademik anlamda bölgenin en başarılı olan okulumuz öğrencilerimizi her yönüyle hayata hazırlamayı misyon edinmiş geniş bir eğitim vizyonuna sahiptir. Ayrıca BENAL'li olmak ayrıcalıktır ve "başarı asla tesadüf olamaz" gerçeğinin yaşandığı sıcak bir aile ortamıdır.

Mezunlarımızın gözünden okulumuzu dinlemek isterseniz: 

Bir de öğrencilerimizin gözünden BENAL'i dinlemek isterseniz :